Tábor Itálie

Zástupci Jevíčských skautských oddílů vyrazili ve dnech 2. až 15. srpna do Itálie, kde se zúčastnili sedmidenního skautského tábora v Toskánsku. Tento tábor se výrazně lišil od těch našich, především proto, že jsme tábořili se skautským oddílem z Trenta, což jsou mořští skauti. Většinu času trávili na moři, kde jsme se k nim připojili při plavbě, plavání a různých hrách na vodě. Po skončení tábora jsme se přesunuli do města Trento na severu Itálie, kde jsme strávili další čtyři dny. Tyto dny jsme využili k výletům po okolí a také jsme navštívili město Verona, známé díky příběhu o Romeovi a Julii. Měli jsme možnost vidět slavný Juliin balkon a obdivovat krásnou italskou architekturu včetně známé arény. Tento zážitek nám umožnil poznat nejen jiný způsob skautského tábora, ale také krásy Itálie. Galerie 2024 – Skauti Jevíčko (skautijevicko.cz)